VERSION - en to fi translation catalogue (1447 entries)

en:  - copy
fi:  - kopio

en: %d slide(s) modified!
fi: %d dia(t) muutettu!

en: %d static slides generated.
fi: %d staattiset diat luotu.

en: 'Other' only
fi: Ainoastaan 'muut'

en: 0 slides available for this slider.
fi: 0 diaa käytettävissä tähän diaesitykseen

en: 200 - Extra Light
fi: 200 - Extrakevyt

en: 300 - Light
fi: 300 - Kevyt

en: 3D bricks to bottom
fi: 3D palikat alas

en: 3D bricks to left
fi: 3D tiilet vasemmalle

en: 3D bricks to right
fi: 3D palikat oikealle

en: 3D bricks to top
fi: 3D palikat ylös

en: 3D columns to bottom
fi: 3D pylväät alas

en: 3D columns to left
fi: 3D kolumnit vasemmalle

en: 3D columns to right
fi: 3D pylväät oikealle

en: 3D columns to top
fi: 3D pylväät ylös

en: 3D rows to bottom
fi: 3D rivit alas

en: 3D rows to left
fi: 3D rivit vasemmalle

en: 3D rows to right
fi: 3D rivit oikealle

en: 3D rows to top
fi: 3D rivit ylös

[ctx: 500px]
en: Collection
fi: Kokoelma

en: 500px generator
fi: 500px generaattori

en: 600 - Semi Bold
fi: 600 - Semivahva

en: 700 - Bold
fi: 700 - Vahva

en: 800 - Extra Bold
fi: 800 - Extravahva

en: Absolute
fi: Absoluuttinen

en: Access to this resource not allowed!
fi: Resurssiin pääsy ei ole sallittu!

en: Accordion Type settings
fi: Haitarityylin asetukset

en: Action
fi: Toiminta

en: Active
fi: Aktiivinen

en: Active color
fi: Aktiivinen väri

en: Activities
fi: Aktiviteetit

en: Adaptive (Off: auto-scaled, On: fixed) font size
fi: Adaptoituva (Pois: automaatinen skaalatutuvuus, Päällä: kiinnitetty) fontin koko

en: Adaptive sizing
fi: Adaptoituva koonmuutos

en: Add animation
fi: Lisää animaatio

en: Add dynamic slides
fi: Lisää dynaamisia dioja

en: Add empty slide
fi: Lisää tyhjä dia

en: Add images
fi: Lisää kuvia

en: Add layer
fi: Lisää taso

en: Add license
fi: Lisää lisenssi

en: Add post
fi: Lisää postaus

en: Add to group
fi: Lisää ryhmään

en: Add video
fi: Lisää video

en: Adjust slider width to parent selector
fi: Säädä diaesityksen leveys parent selectorin mukaan

en: After
fi: Jälkeen

en: Album
fi: Albumi

en: Album title
fi: Albumin otsikko

en: Albums
fi: Albumit

en: Align
fi: Kohdista

en: Align thumbnails
fi: Tasaa pikkukuvat

en: All
fi: Kaikki

en: All custom posts
fi: Kaikki custom postaukset

en: All day
fi: Koko päivä

en: All day event
fi: Kokopäivän tapahtuma

en: All day events
fi: Kokopäivän tapahtumat

en: Allow restart after finish
fi: Salli uudelleenaloitus lopun jälkeen

en: Alt tag
fi: Alt tagi

en: Animate
fi: Animoi

en: Animated
fi: Animoitu

en: Animation
fi: Animaatio

en: Animation chain
fi: Animaatioketju

en: Animation duration
fi: Animaation kesto

en: Animation settings
fi: Aniamatioasetukset

en: Animation(s)
fi: Animaatio(t)

en: Animations
fi: Animaatiot

en: Any
fi: Mikä tahansa

en: Api key
fi: Api avain

en: Api secret
fi: Api salainen

en: Apply
fi: Käytä

en: Approved
fi: Hyväksytty

en: Armenian
fi: Armeenia

en: Arrow
fi: Nuoli

en: Arrows
fi: Nuolet

en: Article hits
fi: Artikkelin osumat

en: Articles
fi: Artikkelit

en: Ascending
fi: Nouseva

en: Ask down all images
fi: Pyydä alas kaikki kuvat

en: Ask down all images for the filtered products.
fi: Pyydä alas kaikki kuvat filtteröidyistä tuotteista

en: Ask down fields
fi: Kysy alas kentät

en: At
fi: ssa

en: Attribute sets
fi: Ominaisuus-sarjat

en: Auctions
fi: Huutokaupat

en: Authentication successful.
fi: Valtuutus onnistui.

en: Authorize
fi: Valtuuta

en: Auto
fi: Automaattinen

en: Automatic
fi: Automaattinen

en: Automatic update check
fi: Automaattinen päivitystarkastus

en: Autoplay
fi: Automaattitoisto

en: Autostart
fi: Automaattialoitus

en: Available by date
fi: Saatavissa päivämäärän mukaan

en: Average rating
fi: Keskimääräinen luokitus

en: Average score
fi: Keskimääräinen pisteytys

en: Back to slider
fi: Takaisin diaesitykseen

en: Backface
fi: Takapinta

en: Background
fi: Tausta

en: Background animation
fi: Taustan animaatio

en: Background color
fi: Taustaväri

en: Background image
fi: Taustakuva

en: Background image dynamic height
fi: Taustakuvan dynaaminen korkeus

en: Background parallax
fi: Taustakuva parallaksi

en: Background position
fi: Taustan sijainti

en: Background video
fi: Taustavideo

en: Backward
fi: Taaksepäin

en: Bar
fi: Palkki

en: Bar full size
fi: Palkki täysikokoinen

en: Bar style
fi: Palkkityyli

en: Base64 embed
fi: Base64 upotus

en: Based on
fi: Perustuen

en: Before
fi: Ennen

en: Black
fi: Musta

en: Blank
fi: Tyhjä sivu

en: Block
fi: Estä

en: Block right click
fi: Estä hiiren oikea klikkaus

en: Block type settings
fi: Lohkotyypin asetukset

en: Blocks to left
fi: Lohkot vasemmalle

en: Blocks to right
fi: Palikat oikealle

en: Blue
fi: Sininen

en: Blur
fi: Sumennus

en: Board slug
fi: Board slugi

en: Bold
fi: Vahva

en: Border
fi: Reuna

en: Border Dark
fi: Raja Tumma

en: Border Light
fi: Raja Vaalea

en: Border White
fi: Raja Valkoinen

en: Border radius
fi: Reunan säde

en: Border width
fi: Reunuksen leveys

en: Both
fi: Kummatkin

en: Bottom
fi: Alhaalla

en: Bottom fade
fi: Alas häivytys

en: Bounce
fi: Pompi

en: Bounce in
fi: Pomppimalla sisään

en: Bounce in down
fi: Pompi sisään alhaalta

en: Bounce in left
fi: Pompi sisään vasemmalta

en: Bounce in right
fi: Pompi sisään oikealta

en: Bounce in up
fi: Pompi sisään ylhäältä

en: Bounce up
fi: Pompi ylös

en: Bounce zero
fi: Pompi zero

en: Box shadow
fi: Laatikon varjostus

en: Brands
fi: Tavaramerkit

en: Browser scroll fix (Full page)
fi: Selaimen vierityskorjaus (Kokosivu)

en: Bubble
fi: Kupla

en: Bullet
fi: Luoti

en: Bullets
fi: Luodit

en: Button
fi: Nappi

en: Button Font
fi: Napin Fontti

en: Button Style
fi: Napin Tyyli

en: Button layer
fi: Nappitaso

en: Buy Smart Slider 3 Pro!
fi: Osta Smart Slider 3 Pro!

en: By playlist
fi: Soittolistan mukaan

en: By search
fi: Etsinnän mukaan

en: CSS Class
fi: CSS Tyyli

en: CSS class
fi: CSS luokka

en: Cache
fi: Välimuisti

en: Cache cleared.
fi: Välimuisti tyhjennetty.

en: Cache expiration
fi: Välimuistin vanheneminen

en: Cache support
fi: Välimuistituki

en: Calendars
fi: Kalenterit

en: Callback url
fi: Takaisinkutsu url

en: Cancel
fi: Peru

en: Canvas
fi: Työtaso

en: Canvas settings
fi: Työtason asetukset

en: Caption
fi: Kuvateksti

en: Caption backgound
fi: Kuvatekstin tausta

en: Carousel
fi: Karuselli

en: Carousel slider type settings
fi: Karusellidiaesityksen tyyliasetukset

en: Categories
fi: Kategoriat

en: Category
fi: Kategoria

en: Category language
fi: Kategorian kieli

en: Category title
fi: Kategoria otsikko

en: Center
fi: Keskelle

en: Center shifted
fi: Keskellä siirretty

en: Centered
fi: Keskitetty

en: Changelog
fi: Muutosloki

en: Chars
fi: Kirjaimet

en: Check for updates
fi: Tarkista päivitykset

en: Choose
fi: Valitse

en: Choose dynamic source
fi: Valitse dynaaminen lähde

en: Choose the group
fi: Valitse ryhmä

en: Choose the variable
fi: Valitse muuttuja

en: Circle
fi: Ympyrä

en: Circle counter
fi: Pyöreä laskuri

en: Circle counter label
fi: Pyöreän laskurin etiketti

en: Clean HTML
fi: Siivoa HTML

en: Clear
fi: Pyyhi

en: Clear both before slider
fi: Clear both ennen diaesitystä

en: Clear cache
fi: Pyyhi välimuisti

en: Clear device specific layer settings
fi: Pyyhi laitespesifiset tasoasetukset

en: Clear generators
fi: Pyyhi generaattorit

en: Clear slider cache
fi: Pyyhi diaesityksien välimuisti

en: Clear sliders
fi: Pyyhi diaesitykset

en: Click
fi: Klikkauksella

en: Client ID
fi: Asiakas ID

en: Client secret
fi: Asiakkaan sala

en: Clone
fi: Kloonaa

en: Collection
fi: Kokoelma

en: Color
fi: Väri

en: Color end
fi: Värin loppu

en: Column
fi: Kolumni

en: Columns
fi: Kolumnit

en: Combined
fi: Yhdistetty

en: Comment count
fi: Kommenttien lukumäärä

en: Comment creation time
fi: Kommentin luontiaika

en: Comment modification time
fi: Kommentin muokkausaika

en: Comments
fi: Kommentit

en: Common split text properties
fi: Yleiset jaetun tekstin asetukset

en: Compare
fi: Vertaa

en: Completely private photos
fi: Kokonaan yksityiset kuvat

en: Component options
fi: Komponentin asetukset

en: Configuration
fi: Asetukset

en: Constrain ratio
fi: Suhteellinen suhde

en: Consumer key
fi: Kuluttaja-avain

en: Consumer secret
fi: Kuluttaja sala

en: Container style
fi: Säiliön tyyli

en: Content
fi: Sisältö

en: Controls
fi: Kontrollit

en: Copy
fi: Kopioi

en: Copy and paste this shortcode anywhere:
fi: Kopioi ja liitä tämä lyhytkoodi mihin tahansa:

en: Copy and paste this shortcode into your pages:
fi: Kopioi ja liitä tämä lyhytkoodi sivuillesi:

en: Copy and paste this shortcode into your posts or pages:
fi: Kopio ja liitä tämä lyhytkoodi postauksiisi tai sivuillesi:

en: Copy slide to ...
fi: Kopioi dia kohteeseen ...

en: Count
fi: Laske

en: Counter
fi: Laskuri

en: Counter label
fi: Laskurin etiketti

en: Cover image
fi: Kansikuva

en: Create
fi: Luo

en: Create Group
fi: Luo Ryhmä

en: Create Slider
fi: Luo slideri

en: Create a module to display the slider in template module position:
fi: Luo moduuli jotta voit näyttää diaesityksen ulkoasun moduulipaikassa:

en: Create custom date variables (one per line)
fi: Luo muokattuja päivämäärämuuttujia (yksi riville)

en: Create dynamic slides
fi: Luo dynaaminsia dioja

en: Create empty slide
fi: Luo tyhjä dia

en: Create group
fi: Luo ryhmä

en: Create layer chain relation - align layers to each other
fi: Luo tasojen ketjusuhde

en: Create module
fi: Luo moduuli

en: Create slide
fi: Luo dia

en: Create static slide
fi: Luo staattinen dia

en: Create text variables (one per line)
fi: Luo tekstimuuttujat (yksi riville)

en: Created by featured groups
fi: Kiinnostavien ryhmien luomat

en: Created by featured users
fi: Kiinostavien käyttäjien luomat

en: Creation date
fi: Luontipäivämäärä

en: Creation time
fi: Luontiaika

en: Crop
fi: Rajaa

en: Crossfade
fi: Ristihäivytys

en: Currency code
fi: Valuuttakoodi

en: Curtain to bottom
fi: Verho alas

en: Curtain to left
fi: Verho vasemmalle

en: Curtain to right
fi: Verho oikealle

en: Curtain to top
fi: Verho ylös

en: Custom
fi: Customit

en: Custom CSS
fi: Muokattu CSS

en: Custom CSS classes
fi: Muokatun CSS:n luokat

en: Custom Taxonomies
fi: Muokatut taksonimiat

en: Custom css class
fi: Kustomi css luokka

en: Custom end date text
fi: Muokattu lopetuspäivämääräteksti

en: Custom end time text
fi: Muokattu lopetusaikateksti

en: Custom lightbox image
fi: Kustomi lightbox kuva

en: Custom loading animation image
fi: Kustomi latausanimaatiokuva

en: Custom size
fi: Muokattu koko

en: Custom start time text
fi: Muokattu aloitusaikateksti

en: Dark
fi: Tumma

en: Dark Mode
fi: Tumma Tila

en: Dark shadow
fi: Tumma varjo

en: Dashboard
fi: Hallintapaneeli

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Date and time
fi: Päivämäärä ja aika

en: Date format
fi: Päivämäärän muoto

en: Deauthorize license
fi: Poista lisenssi käytöstä

en: Decimal
fi: Desimaali

en: Decimal-leading-zero
fi: Desimaali-leading-zero

en: Decoration
fi: Sommittelu

en: Default
fi: Oletus

en: Default width percentage
fi: Oletus leveys prosentti

en: Delay
fi: Viive

en: Delayed (for lightbox/tabs)
fi: Viivytetty (lightboxeille/tableille)

en: Delayed loading
fi: Viivytetty lataus

en: Delete
fi: Poista

en: Delete file after import
fi: Poista tiedosto tuonnin jälkeen

en: Delete group
fi: Poista ryhmä

en: Delete layer
fi: Poista taso

en: Delete slide
fi: poista dia

en: Delete slider
fi: Poista diaesitys

en: Delete the slider with the same ID
fi: Poista saman niminen ID

en: Delimiter
fi: Rajain

en: Demo slider is not available with the following ID: %s
fi: Esimerkki diaesitys ei ole saatavilla seuraavilla ID:%s

en: Descending
fi: Laskeva

en: Description
fi: Kuvaus

en: Description font
fi: Kuvauksen fontti

en: Description is not available
fi: Kuvaus ei ole saatavilla

en: Design
fi: Muotoilu

en: Desktop
fi: Työpöytä

en: Desktop landscape slider size
fi: Työpöydän vaakakuva diaesityksen koko

en: Desktop portrait
fi: Pöytäkone pysty

en: Developer
fi: Kehittäjä

en: Devices
fi: Laitteet

en: Direction
fi: Suunta

en: Disabled
fi: Poistettu käytöstä

en: Disc
fi: Kiekko

en: Discount price
fi: Alennushinta

en: Discussions
fi: Keskustelut

en: Display
fi: Näytä

en: Do you like Smart Slider 3?
fi: Pidätkö Smart Slider 3:sta?

en: Docs
fi: Dokumentit

en: Dot style
fi: Pilkkutyyli

en: Double
fi: Tupla

en: Down
fi: Alas

en: Down scale
fi: Alas-skaalaa

en: Downloadable
fi: Ladattava

en: Downscale
fi: Pienennä kokoa

en: Downscale bottom
fi: Alaspäinskaalaa alas

en: Downscale left
fi: Alaspäinskaalaa vasemmalle

en: Downscale right
fi: Alaspäinskaalaa oikealle

en: Downscale top
fi: Alaspäinskaalaa ylös

en: Downscaled
fi: Alas-skaalattu

[ctx: Dribbble]
en: Project
fi: Projekti

[ctx: Dribbble]
en: Shots
fi: Ammukset

en: Dribbble generator
fi: Kikkailu generaattori

en: Drop images to create slides
fi: Pudota kuvasi luodaksesi dioja

en: Drop your images here!
fi: Pudota kuvasi tähän!

en: Duplicate
fi: Kopioi

en: Duplicate group
fi: Kopio ryhmä

en: Duplicate layer
fi: Kopioi taso

en: Duplicate slide
fi: Kopio dia

en: Duplicate slider
fi: Kopioi diaesitys

en: Duration
fi: Kesto

en: Dynamic slide
fi: Dynaaminen dia

en: Dynamic slider height
fi: Dynaaminen diaesityskorkeus

en: E-card
fi: E-kortti

en: Easing
fi: Pehmennys

en: Ecwid generator
fi: Ecwid generaattori

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit generator
fi: Muokkaa generaattoria

en: Editor - additional CSS files
fi: Muokkain - lisä css tiedostot

en: Effect
fi: Vaikutus

en: Elastic
fi: Elastinen

en: Enable
fi: Käytä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: End
fi: Loppu

en: End date
fi: Lopetuspäivämäärä

en: End date text
fi: Lopetuspäivämääräteksti

en: End time
fi: Lopetusaika

en: End time text
fi: Lopetusaikateksti

en: Ended
fi: Lopetettu

en: Enter
fi: Saapuessa

en: Event cost
fi: Tapahtuman hinta

en: Event creation date
fi: Tapahtuman luomispäivämäärä

en: Event end date
fi: Tapahtuman lopetuspäivämäärä

en: Event modification date
fi: Tapahtuman muokkauspäivämäärä

en: Event on key up
fi: Toiminto kun nappi ylös

en: Event on submit
fi: Toiminto lähetettäessä

en: Event rsvp date
fi: Tapahtuman vastauspäivämäärä

en: Event start date
fi: Tapahtuman aloituspäivämäärä

en: Event status
fi: Tapahtuman tila

en: Event type
fi: Tapahtuman tyyppi

en: Events
fi: Tapahtumat

en: Examples
fi: Esimerkit

en: Exclude id
fi: Rajaa pois id

en: Exclude recurring events
fi: Jätä pois toistuvat tapahtumat

en: Exclude replies
fi: Poislue vastaukset

en: Excluded article ids
fi: Poisluetut artikkeli id:t

en: Expired
fi: Vanhentunut

en: Explode
fi: Räjähdys

en: Export
fi: Vie

en: Export as HTML
fi: Vie HTML:nä

en: Export slider as HTML
fi: Vie diaesitys HTML:ksi

en: Extra options
fi: Lisäasetukset

en: FLASH / SWF E-Card
fi: FLASH / SWF E-Kortti

en: Facebook generator
fi: Facebook generaattori

en: Fade
fi: Häivytys

en: Fadein
fi: Häivytä sisään

en: Family
fi: Perhe

en: Fast
fi: Nopea

en: Featured
fi: Kiinnostavat

en: Featured article ordering
fi: Nostettujen artikkelien järjestys

en: Featured events
fi: Kiinnostavat tapahtumat

en: Featured images
fi: Kiinnostavat kuvat

en: Feed
fi: Syöte

en: Field
fi: Kenttä

en: Filename
fi: Tiedostonimi

en: Fill
fi: Täytä

en: Fill mode
fi: Täyttötila

en: Filter
fi: Filtteri

en: Filter by
fi: Filtteröi

en: Filter_by
fi: Filtteröi

en: Find image
fi: Etsi kuva

en: Find link
fi: Etsi linkki

en: Finish autoplay on
fi: Lopeta autmaattitoisto

en: First
fi: Ensimmäinen

en: First image alt
fi: Ensimmäisen kuvan alt

en: First slide changed.
fi: Ensimmäinen dia vaihdettu

en: Fit
fi: Sovita

en: Fixed
fi: Kiinteä

en: Fixed height
fi: Kiinteä korkeus

en: Fixed to bottom
fi: Kiinnitetty alas

en: Fixed to left
fi: Kiinnitetty vasemmalle

en: Fixed to right
fi: Kiinnitä oikealle

en: Fixed to top
fi: Kiinnitetty ylös

en: Fixed width
fi: Kiinteä leveys

en: Flap
fi: Lepatus

en: Flap Back
fi: Lepata Takaisin

en: Flap In
fi: Lepata Sisään

en: Flash
fi: Välähdys

en: Flickr generator
fi: Flickr generaattori

en: Flip
fi: Käännä

en: Flip down
fi: Pyöräytä alas

en: Flip in X
fi: Pyörähdä sisään X

en: Flip in Y
fi: Pyörähdä sisään Y

en: Flip left
fi: Pyöräytä vasemmalle

en: Flip right
fi: Pyöräytä oikealle

en: Flip up
fi: Pyöräytä ylös

en: Flow
fi: Sujuvuus

en: Flow - reversed
fi: Virtaus - käännetty

en: Flowing cols
fi: Sujuvat kolumnit

en: Flowing rows
fi: Sujuvat rivit

en: Flowing tiles
fi: Sujuvat otsikot

en: Flowing tiles vertical
fi: Sujuvat tiilet vertikaalisti

en: Focus
fi: Tarkennus

en: Focus X
fi: Tarkenna X

en: Focus Y
fi: Tarkenna Y

en: Focus point
fi: Kohdistuspiste

en: Font
fi: Fontti

en: Font size
fi: Fontin koko

en: Font size modifier
fi: Fontin koon määrite

en: Font size scaling - enlarge or shrink text on each device
fi: Fontin koko skaalaus - Kasvata tai pienennä tekstiä kullakin laitteella

en: Font weight
fi: Fontin paksuus

en: For sell
fi: Myynnissä

en: Force Joomla RTL backend
fi: Pakota Joomla RTL hallintaliittymä

en: Force full width
fi: Pakota kokoleveys

en: Forced
fi: Pakotettu

en: Forward
fi: Eteenpäin

en: From
fi: sta

en: From featured events
fi: Kiinnostavista tapahtumista

en: From featured groups
fi: Kiinostavista ryhmistä

en: Frontpage
fi: Etusivu

en: Full
fi: Täysi

en: Full page
fi: Koko sivu

en: Full screen
fi: Koko ikkuna

en: Full width
fi: Kokoleveys

en: Function
fi: Funktio

en: Galleries
fi: Galleriat

en: Gallery
fi: Galleria

en: General
fi: Yleinen

en: General settings
fi: Yleiset asetukset

en: Generate: http://vincentgarreau.com/particles.js/
fi: Generoi: http://vincentgarreau.com/particles.js/

en: Generator
fi: Generaattori

en: Generator created.
fi: Generaattori luotu

en: Generator settings
fi: Generaattori asetukset

en: Generator updated and cache cleared.
fi: Generaattori päivitetty ja välimuisti tyhjennetty

en: Georgian
fi: Georgiaalinen

en: Get all multisite events
fi: Hae kaikki multisite tapahtumat

en: Given IDs
fi: Annetut IDt

en: Go Pro!
fi: Päivitä Pro versioon!

en: Grab
fi: Kaappaa

en: Gradient
fi: Liukuväri

en: Green
fi: Vihreä

en: Grey
fi: Harmaa

en: Groove
fi: Ura

en: Group
fi: Ryhmä

en: Group announcement
fi: Ryhmäilmoitus

en: Group discussion
fi: Ryhmäkeskustelu

en: Group name
fi: Ryhmän nimi

en: Group result
fi: Ryhmän tulos

en: Group type
fi: Ryhmän tyyppi

en: Groups
fi: Ryhmät

en: Grow
fi: Kasvata

en: Grow rotate
fi: Kasvata ja pyöritä

en: Guides
fi: Ohjurit

en: Gutter
fi: Valuma

en: Hardware acceleration on sliders
fi: Laitteistokiihdytys diaesityksille

en: Heading
fi: Otsikko

en: Heading layer
fi: Otsikkotaso

en: Hebrew
fi: Hebrealainen

en: Height
fi: Korkeus

en: Height (horizontal) or Width (vertical)
fi: Korkeus (horisontaali) tai Leveys (vertikaali)

en: Help
fi: Apua

en: Hidden on list of events
fi: Piilotettu tapahtumien lista

en: Hide
fi: Piilota

en: Hide From Event Listings
fi: Piilota tapahtumalistuksista

en: Hide YouTube logo
fi: Piilota Youtube logo

en: Hide group if provided variable is empty
fi: Piilota ryhmä jos annettu muuttuja on tyhjä

en: Hide layer if provided variable is empty
fi: Piilota taso jos annettu muuttuja on tyhjä

en: Hide on slides
fi: Piilota dioissa

en: Hide page overflow
fi: Piilota sivun ylivuoto

en: Hide until complete load
fi: Piilota kunnes täysin ladattu

en: Hide website's scrollbar
fi: Piilota sivuston vierityspalkki

en: High res
fi: Korkearesoluutio

en: Hit count
fi: Osumien lukumäärä

en: Hits
fi: Osumat

en: Horizontal
fi: Horisontaali

en: Horizontal - reversed
fi: Horisontaali - käänteinen

en: Horizontal Cover Flow
fi: Horisontaali kannen virtaus

en: Horizontal accordion
fi: Horisontaali harmonikka

en: Horizontal align - Center
fi: Horisontaali asettelu - Keskelle

en: Horizontal align - Left
fi: Horisontaali asettelu - Vasen

en: Horizontal align - Right
fi: Horisontaali asettelu - Oikealle

en: Horizontal flip
fi: Horisontaalinen kääntö

en: Horizontal grow
fi: Horisontaali kasvu

en: Horizontal mask
fi: Horisontaali maski

en: Horizontal showcase
fi: Horisontaali näyteikkuna

en: Horizontal spin to bottom
fi: Horisontaalinen pyöritys alas

en: Horizontal spin to top
fi: Horisontaalinen pyöritys ylös

en: Hover
fi: Leijua

en: Hover color
fi: Hover väri

en: Hover over the setting names for description.
fi: Mene hiirellä astusnimien päälle kuvausta varten.

en: IDs (one per line)
fi: IDt (yksi riville)

en: Icon
fi: Ikoni

en: Icon not found
fi: Ikonia ei löydy

en: Ids (one per line)
fi: Idt (yksi per rivi)

en: If its set, this will be used instead of the 'Field' value.
fi: Jos asetettu, tätä käytetään 'Kenttä' arvon sijaan

en: If the size of your image is not the same as your slide's, you can improve the result with the filling modes.
fi: Jos kuvasi koko ei ole sama kuin diojesi, voit parantaa tulosta täyttötyypeillä.

en: If type is video
fi: Jos tyyli on video

en: If you turn off this option, you can't switch to the first slide from the last one.
fi: Jos poistat tämän asetuksen käytöstä, et voi vaihtaa viimeisestä diasta ensimmäiseen.

en: If you turn this on, the started, ended filters will be ignored! Also the ordering will use the base date, so not the recurring date!
fi: Jos otat tämän käyttöön, käynnistetyt, loppuneet filtterit jätetään huomiotta! Myös järjestys käyttää päivämääräpohjaa, joten ei uusiutuvaa päivämäärää!

en: If your slider doesn't resize correctly, turn this option on.
fi: Jos diaesityksesi koko ei muutu oikein, pistä tämä aseatus päälle.

en: Image
fi: Kuva

en: Image URL
fi: Kuvan URL

en: Image box
fi: Kuvalaatikko

en: Image is not available
fi: Kuva ei saatavilla

en: Image layer
fi: Kuvataso

en: Image mode
fi: Kuvatila

en: Image not available
fi: Kuvaa ei saatavilla

en: Image size
fi: Kuvan koko

en: Images
fi: Kuvat

en: Images in folder
fi: Kuvia kansiossa

en: Images in folder and subfolders
fi: Kuvia kansiossa ja alikansioissa

en: Import
fi: Tuo

en: Import Sample Sliders
fi: Tuo Esimerkki Sliderit

en: Import error!
fi: Tuonti virhe!

en: Import file
fi: Tuo tiedosto

en: Import slider
fi: Tuo diaesitys

en: Import slider from server
fi: Tuo diaesitys palvelimelta

en: Import url is not valid: %s
fi: tuonti url ei ole kelvollinen: %s

en: In
fi: Sisällä

en: In animation
fi: Animaatiossa

en: In case of one slide, it repeats the animation of the slide.
fi: Yhden dian tapauksessa toistaa dian animaation

en: In stock
fi: Varastossa

en: Include avatar and cover images
fi: Lisää mukaan avatar ja kansikuvat

en: Include retweets
fi: Sisällytä uudelleentwiittaukset

en: Include subcategories
fi: Sisällytä alakategoriat

en: Included article ids
fi: Sisällytetyt artikkeli id:t

en: Indicator
fi: Indikaattori

en: Inner
fi: Sisäinen

en: Inner align
fi: Sisennä kohdistusta

en: Inner color
fi: Sisäinen väri

en: Inner width
fi: Sisäinen leveys

en: Input
fi: Syöttö

en: Input Font
fi: Syöttö Fontti

en: Input Style
fi: Syöttö Tyyli

en: Input button
fi: Syöttönappi

en: Input container
fi: Syöttölaatikko

en: Insert
fi: Syötä

en: Insert group
fi: Syötä ryhmä

en: Insert it into an existing post with the icon:
fi: Liitä se olemassaolevaan postaukseen ikonilla:

en: Insert the slider into pages with the icon:
fi: Aseta diaesitys sivuille ikonilla:

en: Insert variable
fi: Syötä muuttuja

en: Inset
fi: Upote

en: Instagram generator
fi: Instagram generaattori

en: Instructions
fi: Ohjeet

en: Interactivity
fi: Interaktiivisuus

en: Interval
fi: Aikaväli

en: Invert group direction
fi: Käänteinen ryhmän suunta

en: Invitation only event
fi: Ainoastaan kutsusta tapahtuma

en: It reduces the heigth of the slide by the height of the particular elements.
fi: Pienentää dian korkeutta tiettyjen elementtien korkeuden mukaan.

en: It seems like the <a href='http://php.net/manual/en/ini.core.php#ini.memory-limit'>memory_limit</a> on the server is too low for the fade on load feature. Please set it minimum 60M and reload the page!
fi: Näyttäisi siltä että  <a href='http://php.net/manual/en/ini.core.php#ini.memory-limit'>memory_limit</a> palvelimella on liian pieni "fade on load" ominaisuudelle. Ole hyvä ja aseta se vähintään 60M ja lataa sivu uudelleen!

en: It switches one slide instead of moving all the visible slides.
fi: Se vaihtaa yhden dian sen sijaan että liikuttaisi kaikkia näkyvillä olevia dioja.

en: Item
fi: Nimike

en: Item 1
    Item 2
    Item 3
fi: Nimike 1
    Nimike 2
    Nimike 3

en: Item defaults
fi: Nimikkeen oletukset

en: Item style
fi: Nimikkeen tyyli

en: Items
fi: Kohteet

en: JEvents Standard Image and File Uploads plugin
fi: JEvents standardi kuvan ja tiedostonlataus lisäosa

en: JPEG or GIF E-Card
fi: JPEG tai GIF E-kortti

en: JavaScript callbacks
fi: JavaScript kutsut

en: Join the Nextend community!
fi: Liity Nextend yhteisöön!

en: Joomla 3.7.0 introduced 'Fields' into articles, to let you create custom fields, where you can enter your text, image or other content. If you turn this option on, with your articles those will be asked down too.
fi: Joomla 3.7.0 esitteli 'Kentät' artikkeleihin jotta voisit lisätä omia custom kenttiäsi, joihin voit lisätä tekstiä, kuvia tai muuta sisältöä. Jos käytät tätä asetusta, nekin pyydetään alas.

en: Joomla access level
fi: Joomlan käyttäjätaso

en: Joomla settings
fi: Joomla asetukset

en: Ken Burns effect
fi: Ken Burns efekti

en: Ken Burns effect sets
fi: Ken Burns efektisetti

en: Keyboard
fi: Näppäimistä

en: Keyword
fi: Avainsana

en: LOOP
fi: SILMUKKA

en: Label
fi: Etiketti

en: Landscape
fi: Vaakakuva

en: Language
fi: Kieli

en: Language code. For example: en-GB or de-DE
fi: Maakoodi. Esim. en-GB tai de-DE

en: Language filter
fi: Kielifiltteri

en: Large Dark
fi: Iso Tumma

en: Large Light
fi: Iso Vaalea

en: Layer
fi: Taso

en: Layer List
fi: Tasolista

en: Layer animations
fi: Tasoanimaatiot

en: Layer image embed into HTML
fi: Tasokuvan upotus HTML:ään

en: Layer image optimization
fi: Tason kuvaoptimointi

en: Layer images
fi: Tasojen kuvat

en: Layer list
fi: Tasolista

en: Layout
fi: Ulkoasu

en: Layout sets
fi: Ulkoasu setit

en: Lazy loading
fi: Laiska lataus

en: Leave
fi: Lähdettäessä

en: Left
fi: Vasemmalle

en: Left fade
fi: Vasen häivytys

en: Length
fi: Pituus

en: Level
fi: Taso

en: License
fi: Lisenssi

en: License key
fi: Lisenssiavain

en: License key cannot be empty!
fi: Lisenssiavain ei voi olla tyhjä!

en: License key is active!
fi: Lisenssiavain on aktivoitu!

en: License key required for premium features!
fi: Lisenssiavain vaaditaan premium ominaisuuksiin!

en: Light
fi: Vaaela

en: Light shadow
fi: Vaalea varjo

en: Lightbox from backgrounds
fi: Lightbox taustakuvista

en: Limit
fi: Rajoitus

en: Limit slide width - Mobile
fi: Rajaa dian leveyttä - Mobiilissa

en: Limit slide width - Tablet
fi: Rajaa dian leveyttä - Tabletilla

en: Limit slide width - desktop
fi: Rajoita dialeveyttä - desktop

en: Limited access
fi: Rajattu pääsy

en: Line color
fi: Viivan väri

en: Line height
fi: Riviväli

en: Line thickness
fi: Viivan paksuus

en: Lines
fi: Rivit

en: Link
fi: Linkitä

en: List
fi: Lista

en: List style
fi: Listan tyyli

en: List the slides separated by commas on which you want the controls to be hidden.
fi: Listaa diat erikseen pilkulla joissa haluat piilottaa kontrollit.

en: List type
fi: Listan tyyppi

en: Live Preview
fi: Live esikatselu

en: Load module position
fi: Lataa moduulin sijainti

en: Load neighbor
fi: Lataa viereinen

en: Loading
fi: Lataa

en: Loading animation
fi: Latausanimaatio

en: Loadposition - Content plugin
fi: Lataussijainti - Sisältö lisäosa

en: Local import file
fi: Paikallinen tuontitiedosto

en: Location
fi: Sijainti

en: Location state
fi: Tapahtumamaakunta

en: Location town
fi: Tapahtumakaupunki

en: Locations
fi: Sijainnit

en: Lock Guides
fi: Lukitse Ohjurit

en: Loop
fi: Silmukka

en: Loop animation
fi: Animaation silmukka

en: Loop single slide
fi: Yhden dian silmukka

en: Lower
fi: Laske

en: Lower-alpha
fi: Pieni-alfa

en: Lower-greek
fi: Pieni-Kreikkalainen

en: Lower-latin
fi: Pieni-latinalainen

en: Lower-roman
fi: Pieni-roman

en: MORE
fi: ENEMMÄN

en: Main animation
fi: Pääanimaatio

en: Main animation end
fi: Pääanimaation loppu

en: Main animation properties
fi: Pääanimaation ominaisuudet

en: Main animation start
fi: Pääanimaation alku

en: Main color
fi: Pääväri

en: Maintain slide session
fi: Pidä diasessio

en: Manual order
fi: Käsin valittu järjestys

en: Manufacturer language
fi: Valmistajan kieli

en: Manufacturers
fi: Valmistajat

en: Margin
fi: Marginaali

en: Mask
fi: Peite

en: Max
fi: Maksimi

en: Max width
fi: Maksimi leveys

en: Maximum file size
fi: Maksimi tiedostokoko

en: Maximum pane width
fi: Maksimi ruudun leveys

en: Maximum screen width
fi: Maksimi näytön leveys

en: Maximum slide count
fi: Maksimi diamäärä

en: Maximum width, where the slides are visible.
fi: Maksimileveys, missä diat ovat näkyvillä.

en: Media ended
fi: Media loppui

en: Media paused
fi: Media tauolla

en: Media started
fi: Media aloituksella

en: Media stopped
fi: Media keskeytyksellä

en: Medium Dark
fi: Keskikokoinen Tumma

en: Medium Light
fi: Keskikokoinen Vaalea

en: Meta key
fi: Meta avain

en: Meta value
fi: Meta arvo

en: Method
fi: Metodi

en: Min
fi: Minimi

en: Min. font size
fi: Minimi fontin koko

en: Min. star rating
fi: Minimi tähtiluokitus

en: Min. thumbs up number
fi: Minimi peukkujen määrä

en: Minimum order quantity
fi: Minimi tilausmäärä

en: Minimum slide distance
fi: Minimi dia etäisyys

en: Minimum thumbnail count
fi: Minimi pikkukuvan määrä

en: Mirror
fi: Peili

en: Missing sliders!
fi: Diaesityksiä puuttuu!

en: Mobile
fi: Mobiili

en: Mobile and tablet devices do not allow to autoplay videos. The background image displays when the autoplay not allowed.
fi: Mobiili tai tablettilaitteet eivät salli videoiden automaattista toistoa. Taustakuva näytetään kun automaattinen toisto ei ole sallittu.

en: Mobile landscape
fi: Mobiili vaaka

en: Mobile portrait
fi: Mobiili pysty

en: Mobile scale
fi: Mobiili skaalaus

en: Mobile text
fi: Mobiilin teksti

en: Mode
fi: Tila

en: Modification date
fi: Muokkauspäivämäärä

en: Modification time
fi: Muutosaika

en: Module
fi: Moduuli

en: Module - Modules Anywhere
fi: Moduuli - Moduuleja missä tahansa

en: Modulepos - Modules Anywhere
fi: Modulepos - Moduuleja missä tahansa

en: More
fi: Lisää

en: More parallax options in slider settings -> Layer animations tab.
fi: Enemmän parallaksiasetuksia diaesitysasetuksissa -> Tason animaatio välilehti.

en: Mouse
fi: Hiiri

en: Mouse - invert
fi: Hiiri - käännetty

en: Mouse drag
fi: Hiiren raahaus

en: Mouse enter
fi: Hiiren tulolla

en: Mouse enter position
fi: Hiiren saapuminen sijaintiin

en: Mouse leave
fi: Hiiren poistumisella

en: Mouse origin
fi: Hiiren alkuperä

en: Mouse scroll
fi: Hiiri scroll

en: Move
fi: Siirrä

en: Multiple animations
fi: Useita animaatioita

en: Multiple images/events
fi: Useampi kuva/tapahtuma

en: Mute
fi: Mykistä

en: Muted
fi: Mykistetty

en: My album
fi: Albumini

en: My animations
fi: Animaationi

en: My feed
fi: Syötteeni

en: My fonts
fi: Fonttini

en: My layouts
fi: Ulkoasuni

en: My photogallery
fi: Kuvagalleriani

en: My photostream
fi: Kuvastreamini

en: My split text animations
fi: Tekstin jako animaationi

en: My styles
fi: Tyylini

en: MySQL operator used for comparing the meta value. Accepts =, !=, >, >=, <, <=, LIKE, NOT LIKE, IN, NOT IN, BETWEEN, NOT BETWEEN, REGEXP,NOT REGEXP, RLIKE, EXISTS or NOT EXISTS. Default (= leaving this field empty) is IN when meta value is an array, = otherwise.
fi: MySQL operaattori jota käytetään meta arvon vertailuun. Hyväksyy  =, !=, >, >=, <, <=, LIKE, NOT LIKE, IN, NOT IN, BETWEEN, NOT BETWEEN, REGEXP,NOT REGEXP, RLIKE, EXISTS tai NOT EXISTS. Oletus (= jättää tämän tyhjäksi) on IN kun meta arvo on suuri joukko, = muuten.

en: NEXT
fi: SEUR

en: Name
fi: Nimi

en: New slide
fi: Uusi dia

en: New slider
fi: Uusi diaesitys

en: Newest First
fi: Uusin Ensin

en: Newsletter
fi: Uutiskirje

en: Next
fi: Seuraava

en: Next image
fi: Seuraava kuva

en: Next label
fi: Seuraava etiketti

en: Next position
fi: Seuraava sijainti

en: Nextend settings
fi: Nextend asetukset

en: No
fi: Ei

en: No animation
fi: Ei animaatiota

en: No search term specified. Showing recent items.
fi: Etsintäehtoja ei eriteltynä. Näytetään viimeisimmät kohteet.

en: No wrap
fi: Ei wrappia

en: None
fi: Ei mitään

en: Normal
fi: Normaali

en: Not installed
fi: Ei asennettu

en: Nothing
fi: Ei mitään

en: Number of discussions
fi: Keskustelujen lukumäärä

en: Number of members
fi: Jäsenten määrä

en: Number of particles
fi: Partikkelien määrä

en: Number of walls
fi: Seinien määrä

en: OR
fi: TAI

en: Off
fi: Pois

en: Offset value
fi: Offset arvo

en: Old site url
fi: Vanhan sivun url

en: Oldest First
fi: Vanhin Ensin

en: On discount
fi: Alennuksessa

en: On sale
fi: Alennuksessa

en: One time events
fi: Kertaluontoiset tapahtumat

en: Only main discussions
fi: Ainoastaan pääkeskustelut

en: Only non-sticky
fi: Vain kiinnittämättömät

en: Only recurring events
fi: Ainoastaan toistuvat tapahtumat

en: Only show posts, where the given meta key is equal to the given meta value.
fi: Näytä postit ainoastaan, jossa annettu meta avain on sama kuin annettu arvo

en: Only slide name
fi: Ainoastaan diaesityksen nimi

en: Only special price
fi: Ainoastaan erikoishinta

en: Only sticky
fi: Ainoastaan kiinnitetyt

en: Only the first slide shows in block slider type. If you need two or more slides, you should use simple slider type. <a href="#" onclick="%s">Click here</a> to use simple type!
fi: Ainoastaan ensimmäinen dia näkyy block dia tyylisenä. Jos tarvitset enemmän dioja, sinun pitää käyttää yksinkertaista dia tyyppiä. <a href="#" onclick="%s">Paina tästä</a> käyttääksesi yksinkertaista tyyppiä!

en: Opacity
fi: Läpinäkyvyys

en: Open preview in new window
fi: Näytä esikatselu ikkunassa

en: Optimize
fi: Optimoi

en: Optimize images
fi: Optimoi kuvat

en: Options
fi: Asetukset

en: Order
fi: Järjestys

en: Order 1
fi: Järjestys 1

en: Order 2
fi: Järjestys 2

en: Order by
fi: Järjestä

en: Order by given meta key
fi: Järjestä annetun meta avaimen mukaan

en: Order result
fi: Järjestä tulos

en: Order_by
fi: Järjestä

en: Ordering
fi: Järjestys

en: Organizer
fi: Organisoija

en: Orientation
fi: Orientaatio

en: Original
fi: Alkuperäinen

en: Other
fi: Muu

en: Out
fi: Pois

en: Out animation
fi: Ulos animaatio

en: Outer
fi: Uloin

en: Outer color
fi: Ulkoinen väri

en: Outer width
fi: Ulkoinen leveys

en: Outset
fi: Uloke

en: Overlay
fi: Päällys

en: PHP code
fi: PHP koodi

en: PREV
fi: EDEL

en: Page
fi: Sivu

en: Page or Post editor
fi: SIvu tai Postaus editori

en: Page turn to left
fi: Sivun kääntö vasemmalle

en: Page turn to right
fi: Sivun kääntö oikealle

en: Pages
fi: Sivut

en: Parallax
fi: Parallaksi

en: Parallax depth
fi: parallax syvyys

en: Parallax to bottom
fi: Parallaksi alas

en: Parallax to left
fi: Parallaksi vasemmalle

en: Parallax to right
fi: Parallaksi oikealle

en: Parallax to top
fi: Parallaksi ylös

en: Parameter
fi: Parametri

en: Parameters
fi: Parametrit

en: Parent
fi: Vanhempi

en: Parent category
fi: Vanhempikategoria

en: Parent product ID
fi: Vanhemman tuote ID

en: Particle effect
fi: Partiikkeli efekti

en: Particles
fi: Partikkelit

en: Paste the PHP code into source code:
fi: Liitä tämä PHP koodi lähdekoodiin:

en: Paste the PHP code into your template file:
fi: Liitä PHP koodi template tiedostoon:

en: Paste the code into article:
fi: Liitä koodi artikkeliin:

en: Pause
fi: Tauko

en: Pause image
fi: Kuvan tauko

en: Pauses loop when:
fi: Tauottaa silmukan kun:

en: Pendulum
fi: Heiluri

en: Pendulum 3D
fi: Heiluri 3D

en: Perspective
fi: Perspektiivi

en: Photo
fi: Kuva

en: Photo rounded
fi: Pyöristetty kuva

en: Photos and 'other'
fi: Kuvat ja 'muut'

en: Photos and screenshots
fi: Kuvat ja kuvankaappaukset

en: Photos by album
fi: Kuvat albumin mukaan

en: Photos by user
fi: Käyttäjän kuvat

en: Photos only
fi: Ainoastaan kuvat

en: Picasa generator
fi: Picasa generaattori

en: Pick the align point of the child layer!
fi: Valitse alatason kohdistuspaikka!

en: Pick the align point of the parent layer!
fi: Valitse päätason kohdistuskohta!

en: Pick the child layer!
fi: Valitse alataso!

en: Pick the parent layer!
fi: Valitse pää taso!

en: Placeholder text
fi: Paikanpitäjä teksti

en: Placement
fi: Sijoitus

en: Play
fi: Toista

en: Play button
fi: Toistonappi

en: Play button height
fi: Toistonapin korkeus

en: Play button image
fi: Toistonapin kuva

en: Play button width
fi: Toistonapin leveys

en: Play image
fi: Toista kuva

en: Play on
fi: Toista

en: Play on first load
fi: Toista ensimmäisellä latauksella

en: Play once
fi: Lataa kerran

en: Play when visible
fi: Toista kun näkyvissä

en: Playlist
fi: Soittolista

en: Plays in when:
fi: Aloittaa toiston kun:

en: Plays loop when:
fi: Toistaa silmukan kun:

en: Plays out when:
fi: Lopettaa toiston kun:

en: Please chooose a gallery!
fi: Ole hyvä ja valitse galleria!

en: Please choose an album!
fi: Ole hyvä ja valitse albumi!

en: Portrait
fi: Pystykuva

en: Portrait or Landscape algorithm
fi: Muotokuva tai Maisema algoritmi

en: Position
fi: Sijainti

en: Position X
fi: Sijainti X

en: Position Y
fi: Sijainti Y

en: Post
fi: Postaus

en: Post date
fi: Postauksen päivämäärä

en: Post meta
fi: Postauksen meta

en: Post status
fi: Postauksen tila

en: Post types
fi: Postaustyypit

en: Poster html attribute
fi: Posterin html attribuutti

en: Posts
fi: Postaukset

en: Posts by IDs
fi: Postaukset IDn mukaan

en: Posts by filter
fi: Filtteröidyt postaukset

en: Posts by page
fi: Postaukset sivun mukaan

en: Pre loaded slider ID
fi: Ennaltaladatun diaesityksen ID

en: Preload
fi: Ennaltalataa

en: Preset
fi: Esiasetus

en: Preview
fi: Esikatsele

en: Previous
fi: Edellinen

en: Previous image
fi: Edellinen kuva

en: Previous label
fi: Edellinen etiketti

en: Previous position
fi: Edellinen sijainti

en: Price
fi: Hinta

en: Privacy
fi: Yksityisyys

en: Private
fi: Yksityinen

en: Private photos visible to family
fi: Yksityiset kuvat näkyvillä perheelle

en: Private photos visible to friends
fi: Yksityiset kuvat näkyvillä kavereille

en: Private photos visible to friends & family
fi: Yksityiset kuvat näkyvillä ystäville ja perheelle

en: Product
fi: Tuote

en: Product ID
fi: Tuote ID

en: Product language
fi: Tuotteen kieli

en: Product name
fi: Tuotteen nimi

en: Product price
fi: Tuotteen hinta

en: Product types
fi: Tuotetyypit

en: Products
fi: Tuotteet

en: Products by IDs
fi: Tuotteet ID:n mukaan

en: Products by filter
fi: Tuotteet filtterin mukaan

en: Products by id
fi: Tuotteet id:n mukaan

en: Profiles
fi: Profiilit

en: Progress bar
fi: Edistyspalkki

en: Progress bar label
fi: Edistyspalkki etiketti

en: Project
fi: Projekti

en: Properties
fi: Ominaisuudet

en: Public photos
fi: Julkiset kuvat

en: Publish
fi: Julkaise

en: Publish as HTML
fi: Julkaise HTML:nä

en: Publish down
fi: Julkaise alas

en: Publish up
fi: Julkaise ylös

en: Published
fi: Julkaistu

en: Published between
fi: Julkaistu välissä

en: Pulse
fi: Pulssi

en: Pulse back
fi: Pulssi takaisin

en: Purple
fi: Violetti

en: Push
fi: Työnnä

en: Puzzle
fi: Palapeli

en: Quality
fi: Laatu

en: Quick Edit - Slides
fi: Nopea muokkaus - Diat

en: Radius
fi: Säde

en: Random
fi: Satunnainen

en: Random Elastic
fi: Random elastinen

en: Random products
fi: Satunnaiset tuotteet

en: Randomize
fi: Satunnaista

en: Randomize after cache expiration
fi: Satunnaista välimuistin vanhenemisen jälkeen

en: Randomize first
fi: Satunnoi ensimmäinen

en: Rate count
fi: Luokitusten lukumäärä

en: Rating
fi: Luokitus

en: Real device detection
fi: Oikean laitteen tunnistus

en: Rebuild
fi: Uudelleenrakenna

en: Record
fi: Pöytäkirja

en: Record viewer
fi: Pöytäkirjan näyttäjä

en: Rectangle Blue
fi: Suorakulmio Sininen

en: Rectangle Green
fi: Suorakulmio Vihreä

en: Rectangle Grey
fi: Suorakulmio Harmaa

en: Rectangle Purple
fi: Suorakulmio Violetti

en: Recurring event
fi: Uusiutuva tapahtuma

en: Recurring events
fi: Toistuvat tapahtumat

en: Regular price
fi: Normaali hinta

en: Related
fi: Kiinnostavat

en: Relative
fi: Relatiivinen

en: Remove
fi: Poista

en: Remove HTML
fi: Poista HTML

en: Remove animations
fi: Poista animaatiot

en: Remove controls
fi: Poista kontrollit

en: Remove from group
fi: Poista ryhmästä

en: Remove links
fi: Poista linkit

en: Remove special characters
fi: Poista erityiskirjaimet

en: Remove vertical margin
fi: Poista vertikaali marginaali

en: Repeating events
fi: Uusiutuvat tapahtumat

en: Repulse
fi: Torjua

en: Request token
fi: Pyydä avainta

en: Requires shipping
fi: Vaatii toimitusta

en: Reset
fi: Resetoi

en: Reset on slide change
fi: Resetoi dian vaihdossa

en: Reset position
fi: Resetoi sijainti

en: Resolved
fi: Ratkaistu

en: Respect words
fi: Kunnioita sanoja

en: Responsive
fi: Responsiivinen

en: Responsive - Auto width
fi: Responsiivinen - Automaattinen leveys

en: Responsive - Full page
fi: Responsiivinen - Kokonäyttö

en: Responsive - Full width
fi: Responsiivinen - Kokoleveys

en: Responsive mode
fi: Responsiivinen tila

en: Responsive tricks
fi: Responsiiviset kikat

en: Restore slider
fi: Palauta diaesitys

en: Restore slider by upload - delete the slider with the same ID
fi: Palauta diaesitys latauksella - poista saman IDn diaesitys

en: Restore slider from server - delete the slider with the same ID
fi: Palauta diaesitys palvelimelta - Poista diaesitys samalla ID:llä

en: Result
fi: Tulos

en: Resume autoplay on
fi: Jatka autoplaytä

en: Reversed
fi: Käännetty

en: Reversed slices to left
fi: Käännetyt viipaleet vasemmalle

en: Reversed slices to right
fi: Käännetyt viipaleet oikealle

en: Ridge
fi: Harjanne

en: Right
fi: Oikealle

en: Right fade
fi: Oikea häivytys

en: Roll
fi: Rulla

en: Roll in
fi: Pyöri sisään

en: Rotate
fi: Pyöritä

en: Rotate X
fi: Pyöritä X

en: Rotate Y
fi: Pyöritä Y

en: Rotate Z
fi: Pyöritä Z

en: Rotate down
fi: Pyöritä alas

en: Rotate to bottom
fi: Pyöritä alas

en: Rotate to left
fi: Pyöritä vasimmalle

en: Rotate to right
fi: Pyöritä oikealle

en: Rotate to top
fi: Pyöritä ylös

en: Rotate top left
fi: Pyöritä ylös vasemmalle

en: Rotate top right
fi: Pyöritä ylös oikealle

en: Rotation
fi: Pyöritys

en: Round rating
fi: Round luokitus

en: Round to 5px
fi: Pyöristä 5px

en: Rounded Black
fi: Pyöristetty Musta

en: Rounded Blue
fi: Pyöristetty Sininen

en: Rounded Green
fi: Pyöristetty Vihreä

en: Rounded Grey
fi: Pyöristetty Harmaa

en: Rounded Purple
fi: Pyöristetty Violetti

en: Rounded Rectangle Blue
fi: Pyöristetty Suorakulmio Sininen

en: Rounded Rectangle Green
fi: Suorakulmio Vihreä

en: Rounded Rectangle Purple
fi: Pyöristetty Suorakulmio Violetti

en: Rounded White
fi: Pyöristetty Valkoinen

en: Row
fi: Rivi

en: Rubber band
fi: Kuminauha

en: Ruler
fi: Viivain

en: Sale price
fi: Alennushinta

en: Sales
fi: Myynti

en: Save
fi: Tallenna

en: Save as new animation
fi: Tallenna uutena animaationa

en: Save as new layout
fi: Tallenna uutena ulkoasuna

en: Scale
fi: Skaalaa

en: Scale down
fi: Skaalaa alaspäin

en: Scale to bottom
fi: Skaalaa alas

en: Scale to left
fi: Skaalaa vasemmalle

en: Scale to right
fi: Skaalaa oikealle

en: Scale to top
fi: Skaalaa ylös

en: Scale up
fi: Skaalaa ylöspäin

en: Screen width and height
fi: Näytön leveys ja korkeus

en: Screen width only
fi: Ainoastaan näytön leveys

en: Screenshots and 'other'
fi: Kuvankaappaukset ja 'muut'

en: Screenshots only
fi: Ainoastaan ruudunkaappauksista

en: Scroll
fi: Scrollaus

en: Scroll - invert
fi: Scrollaus - käänntetty

en: Scroll move
fi: Vieritys liike

en: Search
fi: Etsi

en: Search by tag
fi: Etsi tagin mukaan

en: Search in title, description or tags
fi: Etsi otsikoista, kuvauksesta tai tageista

en: Search term
fi: Etsintäehdot

en: Second image alt
fi: Toisen kuvan alt

en: Secondary
fi: Toissijainen

en: Secondary color
fi: Toissijainen väri

en: Secret
fi: Salainen

en: See all features
fi: Näytä kaikki ominaisuudet

en: Select
fi: Valitse

en: Select Slider
fi: Valitse diaesitys

en: Select all
fi: Valitse kaikki

en: Select none
fi: Poista valinnat

en: Select published
fi: Valitse julkaistut

en: Select slider
fi: Valitse slideri

en: Select unpublished
fi: Valitse peruutetut julkaisut

en: Self
fi: Samaan ikkunaan

en: Send slide as file
fi: Lähetä dia tiedostona

en: Separator
fi: Erotin

en: Server side mobile detect
fi: Palvelinpuolen mobiilitunnistus

en: Set
fi: aseta

en: Set as first
fi: Aseta ensimmäiseksi

en: Set the post status key if you would like to show non-published posts as well. Separate the statuses with a single comma, without spaces. Example: publish,draft
fi: Aseta postauksen tila avain jos haluat näyttää myös ei julkaistut postaukset. Erottele tilat yhdellä pilkulla ilman välejä. Esim. julkaise,vedos

en: Settings
fi: Asetukset

en: Shadow
fi: Varjo

en: Shadow image
fi: Varjokuva

en: Shadows
fi: Varjot

en: Shake
fi: Ravista

en: Shake left
fi: Ravista vasemmalle

en: Shake right
fi: Ravista oikealle

en: Shape
fi: Muoto

en: Shape Divider
fi: Muoto jakaja

en: Shape color
fi: Muodon väri

en: Shape divider
fi: Muodon halkaisija

en: Shifted
fi: Siirretty

en: Shortcode
fi: Lyhytkoodi

en: Show
fi: Näytä

en: Show Guides
fi: Näytä Ohjurit

en: Show YouTube logo
fi: Näytä YouTube logo

en: Show arrow
fi: Näytä nuoli

en: Show controls
fi: Näytä kontrollit

en: Show discover modal
fi: Näytä modaalinen löytö

en: Show editor icon
fi: Näytä editorin ikoni

en: Show help beacon
fi: Näytä apumajakka

en: Show hidden
fi: Näytä piilotetut

en: Show image
fi: Näytä kuva

en: Show in WordPress admin bar
fi: Näytä Wordpress admin palkki

en: Show label
fi: Näytä etiketti

en: Show layer on selected devices
fi: Näytä taso valituilla laitteilla

en: Show on
fi: Näytä

en: Show on devices
fi: Näytä laitteilla

en: Show on mobile
fi: Näytä mobiilissa

en: Show posts
fi: Näytä postaukset

en: Show progress
fi: Näytä edistyminen

en: Show time
fi: Näytä aika

en: Show video title
fi: Näytä videon otsikko

en: Show volume
fi: Näytä äänenvoimakkuus

en: Showcase
fi: Näyteikkuna

en: Showcase slider type
fi: Näyteikkuna diaesitystyyli

en: Showing items match for "%s"
fi: Näytetään kohdevastaavuudet kohteelle "%s"

en: Shows
fi: Näyttää

en: Shows on
fi: Näyttää

en: Shrink
fi: Pienennä

en: Side
fi: Vieressä

en: Side shifted
fi: Vieressä siirretty

en: Simple
fi: Yksinkertainen

en: Simple slider type settings
fi: Yksinkertaisen diaesityksen tyyliasetukset

en: Single animation
fi: Yksi animaatio

en: Single switch
fi: Yksittäinen vaihto

en: Size
fi: Koko

en: Skew
fi: Vinoa

en: Skin
fi: Värikuori

en: Skip
fi: Ohita

en: Skippable
fi: Skipattava

en: Slices to left
fi: Viipaleet vasemmalle

en: Slices to right
fi: Viipaleet oikealle

en: Slide
fi: Liu-uta

en: Slide #%d
fi: Dia #%d

en: Slide CSS
fi: Dian CSS

en: Slide Library
fi: Dia kirjasto

en: Slide action to submit
fi: Dian toiminta jolla lähetetään

en: Slide background image fill
fi: Dian taustakuvan täyttö

en: Slide background images
fi: Diojen taustakuvat

en: Slide count per site
fi: Dia lukumäärä per sivu

en: Slide created. | Slides created.
fi[0]: Dia luotu.
fi[1]: Diat luotu.

en: Slide deleted.
fi: Dia poistettu.

en: Slide distance
fi: Dian etäisyys

en: Slide duplicated.
fi: Dia kopioitu

en: Slide duration
fi: dian aikapituus

[ctx: Slide item]
en: Area
fi: Alue

[ctx: Slide item]
en: Audio
fi: Ääni

[ctx: Slide item]
en: Button
fi: Nappi

[ctx: Slide item]
en: Caption
fi: Kuvateksti

[ctx: Slide item]
en: Circle Counter
fi: Pyöreä Laskuri

[ctx: Slide item]
en: Counter
fi: Laskuri

[ctx: Slide item]
en: Heading
fi: Otsikko

[ctx: Slide item]
en: Icon
fi: Ikoni

[ctx: Slide item]
en: Icon - Legacy
fi: Ikoni - Legacy

[ctx: Slide item]
en: Image
fi: Kuva

[ctx: Slide item]
en: Image area
fi: Kuva-alue

[ctx: Slide item]
en: Image box
fi: Kuvalaatikko

[ctx: Slide item]
en: Input
fi: Syöttö

[ctx: Slide item]
en: List
fi: Lista

[ctx: Slide item]
en: Module
fi: Moduuli

[ctx: Slide item]
en: Progress Bar
fi: Edistyspalkki

[ctx: Slide item]
en: Text
fi: Teksti

[ctx: Slide item]
en: Transition
fi: Siirtyminen

en: Slide name and description
fi: Diaesityksen nimi ja kuvaus

en: Slide order saved.
fi: Diajärjestys tallennettu.

en: Slide published.
fi: Dia julkaistu.

en: Slide saved.
fi: Dia tallennettu.

en: Slide size
fi: Dian koko

en: Slide to bottom
fi: Liuku alas

en: Slide to left
fi: Liuku vasemmalle

en: Slide to right
fi: Liu-uta oikealle

en: Slide to top
fi: Liuku ylös

en: Slide unpublished.
fi: Dian julkaisu peruutettu.

en: Slide width
fi: Dian leveys

en: Slide(s) copied.
fi: Dia(t) kopioitu.

en: Slider
fi: Slideri

en: Slider CSS
fi: Diaesityksen CSS

en: Slider Type
fi: Diaesityksen tyyli

en: Slider Type placeholder
fi: Diaesityksen tyyli placeholderi

en: Slider background image
fi: Diaesityksen taustakuva

en: Slider background video
fi: Diaesityksen taustavideo

en: Slider center
fi: Diaesitys keski

en: Slider created.
fi: Diaesitys luotu.

en: Slider deleted.
fi: Diaesitys poistettu.

en: Slider duplicated.
fi: Diaesitys kopioitu.

en: Slider height
fi: Diaesityksen korkeus

en: Slider height is not valid number!
fi: Diaesityksen korkeus ei ole hyväksyttävä numeerinen arvo!

en: Slider imported.
fi: Diaesitys tuotu.

en: Slider name
fi: Sliderin nimi

en: Slider order saved.
fi: Diaesityksen järjestys tallennettu.

[ctx: Slider responsive mode]
en: Auto
fi: Automaattinen

[ctx: Slider responsive mode]
en: Fixed
fi: Kiinnitetty

[ctx: Slider responsive mode]
en: Fullpage
fi: Kokoruutu

[ctx: Slider responsive mode]
en: Fullwidth
fi: Kokoleveys

en: Slider saved.
fi: Diaesitys tallennettu.

en: Slider size
fi: Diaesityksen koko

en: Slider size - Mobile
fi: Diaesityksen koko - Mobiili

en: Slider size - Tablet
fi: Diaesityksen koko - Tabletti

en: Slider size becomes portrait slider size. It is recommended for fullpage responsive mode.
fi: Diaesityksen koosta tulee muotokuvadiaesityksen koko. Se on suositeltua kokoisvun responsiiviseen tyyliin.

[ctx: Slider type]
en: Accordion
fi: Haitari

[ctx: Slider type]
en: Block
fi: Lohko

[ctx: Slider type]
en: Carousel
fi: Karuselli

[ctx: Slider type]
en: Showcase
fi: Näyteikkuna

[ctx: Slider type]
en: Simple
fi: Yksinkertainen

en: Slider width is not valid number!
fi: Diaesityksen leveys ei ole hyväksyttävä numeerinen arvo!

en: Slider's default
fi: Diaesityksen oletus

en: Slides
fi: Diat

en: Slow
fi: Hidas

en: Small Dark
fi: Pieni Tumma

en: Small Light
fi: Pieni Vaalea

en: Smart Slider 3 activated!
fi: Smart Slider 3 aktivoitu!

en: Smart Slider 3 updated to the latest version!
fi: Smart Slider 3 päivitetty viimeisimpään versioon!

en: Smart Slider export files are listed from the directory only with <i>.ss3</i> extension: %s
fi: Smart Slider vientitiedostot on listattu kansiosta ainoastaan <i>.ss3</i>lisäosalla: %s

en: Smart Snap
fi: Älykäs Lukitus

en: Soft
fi: Pehmeä

en: Solid
fi: Kiinteä

en: Sort
fi: Järjestele

en: Source
fi: Lähde

en: Source album
fi: Lähde albumi

en: Source category
fi: Lähde kategoria

en: Source file URL
fi: Lähdetiestoston URL

en: Source folder
fi: Lähdekansio

en: Source gallery
fi: Lähde galleria

en: Source text
fi: Lähde teksti

en: Space around
fi: Tila ympärillä

en: Space between
fi: Tila välissä

en: Spacing
fi: Väli

en: Special
fi: Erikois

en: Specified end time
fi: Annettu loppuaika

en: Speed
fi: Nopeus

en: Spinning cuboid to bottom
fi: Pyörivä kuutio alas

en: Spinning cuboid to left
fi: Pyörivä neliö vasemmalle

en: Spinning cuboid to right
fi: Pyörivä kuutio oikealle

en: Spinning cuboid to top
fi: Pyörivä kuutio ylös

en: Split by chars
fi: Jaa kirjaisimilla

en: Split text - in
fi: Jaa teksti - sisälle

en: Split text - out
fi: Jaa teksti - ulos

en: Split text animation
fi: Jaa teksti animaatio

en: Split text sets
fi: Jaetun tekstin setit

en: Split text settings
fi: Katkaistun tekstin asetukset

en: Square
fi: Neliö

en: Stack
fi: Pinoa

en: Stage
fi: Näyttämö

en: Stagger
fi: Porrasta

en: Stand up
fi: Nosta ylös

en: Start
fi: Aloita

en: Start date
fi: Aoituspäivämäärä

en: Start from
fi: Aloita

en: Start index
fi: Aloitus indexi

en: Start time
fi: Aloitusaika

en: Start time text
fi: Aloitusaikateksti

en: Started
fi: Aloitettu

en: Static
fi: Staattinen

en: Static save
fi: Staattinen tallennus

en: Static slide
fi: Staattinen dia

en: Status
fi: Tila

en: Stop autoplay on
fi: Lopeta automaattitoisto

en: Stops loop when:
fi: Keskeyttää silmukan kun:

en: Store ID
fi: Kaupan ID

en: Strength
fi: Paksuus

en: Stretch
fi: Venytä

en: Stroke width
fi: Viivan leveys

en: Strong
fi: Vahva

en: Structure
fi: Koostumus

en: Style
fi: Tyyli

en: Submenu limit
fi: Alavalikko rajoite

en: Super fast
fi: Todella nopea

en: Super slow
fi: Erittäin hidas

en: Super soft
fi: Todella pehmeä

en: Super strong
fi: Todella vahva

en: Suppliers
fi: Toimittajat

en: Support
fi: Tuki

en: Swing
fi: Keinu

en: Swing left
fi: Keinu vasemmalle

en: Swing right
fi: Keinu oikealle

en: Switch on the Optimize images option for this setting.
fi: Pistä päälle Optimoi kuvat asetus tätä asetusta varten.

en: Switching to bottom
fi: Muutos alas

en: Switching to left
fi: Vaihto vasemmalle

en: Switching to right
fi: Vaihtaminen oikealle

en: Switching to top
fi: Muutos ylös

en: Tab background
fi: Tabin tausta

en: Tablet
fi: Tabletti

en: Tablet landscape
fi: Tabletti vaaka

en: Tablet portrait
fi: Tabletti pysty

en: Tablet scale
fi: Tabletin skaalaus

en: Tablet text
fi: Tabletin teksti

en: Tag
fi: Tagi

en: Tags
fi: Tagit

en: Target
fi: Kohde

en: Target menuitem for Joomla made urls (item ID)
fi: Tähtää valikkonimike Joomlan tekemiin urleihin (nimikeID)

en: Target menuitem for urls (item ID)
fi: Urlien valikkonimikkeiden kohteet (nimike ID)

en: Taxonomy - term
fi: Taksonomia - ehdot

en: Template library
fi: Ulkoasu kirjasto

en: Text
fi: Teksti

en: Text Bar
fi: Tekstipalkki

en: Text align
fi: Tekstin asettelu

en: Text from file
fi: Tekstiä tiedostosta

en: Text from input
fi: Tekstiä syötteestä

en: Text layer
fi: Tekstitaso

en: The <a href="http://php.net/manual/en/filesystem.configuration.php#ini.allow-url-fopen" target="_blank">allow_url_fopen</a> is not turned on in your server, which is necessary to read rss feeds. You should contact your server host, and ask them to enable it!
fi: <a href="http://php.net/manual/en/filesystem.configuration.php#ini.allow-url-fopen" target="_blank">allow_url_fopen</a> Ei ole käytössä palvelimellasi, joka on pakollinen että voi lukea rss syötteitä. Sinun pitäisi ottaa yhteys palvelimesi yhteyshenkilöön ja pyytää heitä ottamaan se käyttöön!

en: The background and the main animation plays simultanously or shifted.
fi: Taustakuva ja animaatio toistetaan samanaikaisesti tai vaihdettuna

en: The browser scrolls to the slider.
fi: Selain vierii diaesitykseen.

en: The current slider will not start loading until the set slider is loaded completely.
fi: Nykyinen diaesitys ei aloita lataamista ellei asetettu diaesitys ole ladattu kokonaan.

en: The data in the given url is not valid XML.
fi: Tieto annetussa osoitteessa ei ole validia XML

en: The height of your slides changes according to the height of the background image.
fi: Diojesi korkeus muuttuu taustakuvan mukaan.

en: The imported file is not readable!
fi: Tuotu tiedosto on lukukelvoton!

en: The importing failed at the unzipping part.
fi: Tuonti epäonnistui paketin purkuvaiheessa

en: The key and secret is not valid!
fi: Avain ja salasana eivät ole hyväksyttäviä!

en: The size of the slide proportionately changes together with its layers.
fi: Diojen koko muuttuu suhteellisesti tasojensa mukaan.

en: The slider tries to fill the full width of the browser.
fi: Diaesitys yrittä täyttää selaimen koko leveyden.

en: The store ID is not valid!
fi: Kaupan ID ei ole hyväksyttävä!

en: The token expired. Please request new token!
fi: Avain vanheni. Ole hyvä ja pyydä uutta avainta!

en: Theme
fi: Teema

en: There are no photos in this album!
fi: Albumissa ei ole kuvia!

en: There are no photos in this gallery!
fi: Tässä galleriassa ei ole kuvia!

en: There are no photos with this privacy filter!
fi: Tällä yksityisyysfiltterillä ei ole kuvia!

en: There is not any layer available to be child of the selected layer!
fi: Yhtään tasoa ei ole saatavilla asetettavaksi alatasoksi valitulle tasolle!

en: This animation moves the slides.
fi: Tämä animaatio liikuttaa dioja.

en: This feature requires valid license key!
fi: Tämä ominaisuus vaatii voimassa olevan lisenssiavaimen!

en: This function will be used to format these custom date variables. Usually the date_i18n works, but if your date will be off a little bit, then try out the other one.
fi: Tätä funktiota käytetään formatoimaan nämä muokatut päivämäärämuuttujat. Yleensä date_i18n toimii, mutta jos päivämääräsi on hieman väärin koita toista.

en: This will be used at the get_posts function as the 'orderby' value. If you are not sure which one you need, just try both out.
fi: Tätä käytetään get_posts funktiossa 'orderby' arvona. Jos et ole varma mitä tarvitset kokeile kumpaakin.

en: Thumbnail
fi: Pikkukuva

en: Thumbnail - horizontal
fi: Pikkukuva - horisontaali

en: Thumbnail - vertical
fi: Pikkukuva - vertikaali

en: Thumbnail size
fi: Pikkukuvan koko

en: Thumbnails
fi: Pikkukuvat

en: Thumbs up
fi: Peukkuja

en: Ticket price
fi: Lipun hinta

en: Tile
fi: Laatta

en: Tilt
fi: Kallistus

en: Time format
fi: Aikamuoto

en: Timezone offset in hours. For example: +2 or -7. If you leave it empty, Joomla's System -> Global Configuration -> Server -> Server Time Zone setting will be used.
fi: Aikavyöhyke offset tunteina. Esim. +2 tai -7. Jos jätät tyhjäksi, Joomlan järjestelmä -> Globaalit asetukset -> Palvelin -> Palvelimen Aikavyöhyke asetusta käytetään.

en: Title
fi: Otiskko

en: Title font
fi: Otsikon fontti

en: To
fi: sijaintiin

en: To bottom
fi: Alas

en: To bottom left
fi: Ala vasemmalle

en: To bottom right
fi: Ala oikealle

en: To chain layers together, please switch to desktop portrait mode!
fi: Linkittääksesi tasoja toisiinsa ole hyvä ja vaihda työpöydän vaakatilaan!

en: To full screen
fi: Koko näyttöön

en: To full screen image
fi: Kokonäytön kuvaan

en: To left
fi: Vasemmalle

en: To normal
fi: Normaaliin

en: To normal image
fi: Normaaliin kuvaan

en: To right
fi: Oikealle

en: To top
fi: Ylös

en: To top left
fi: Ylävasempaan

en: To top right
fi: Yläoikealle

en: Token
fi: Poletti

en: Top
fi: Ylhäällä

en: Top and bottom
fi: Ylhäällä ja alhaalla

en: Top fade
fi: Ylös häivytys

en: Total
fi: Kokonais

en: Total number of votes
fi: Äänien kokonaismäärä

en: Total sales
fi: Kokonaismyynti

en: Total vote
fi: Kokonais äänimäärä

en: Touch
fi: Kosketus

en: Track
fi: Seuraa

en: Transform origin
fi: Muunnoksen alkuperä

en: Transform origin (X,Y,Z)
fi: Muuntamisen alkuperä (X,Y,Z)

en: Translate date and time
fi: Käännä päivämäärä ja aika

en: Translate url
fi: Käännä url

en: Translate your custom date variables (one per line)
fi: Käännä muokatut päivämäärämuuttujasi (yksi riville)

en: Trigger custom event on
fi: Laukaise kustomi tapahtuma

en: Turn
fi: Käännä

en: Turning cuboid to bottom
fi: Kääntyvä kuutio alas

en: Turning cuboid to left
fi: Kääntyvä neliö vasemmalle

en: Turning cuboid to right
fi: Kääntyvä kuutio oikealle

en: Turning cuboid to top
fi: Kääntyvä kuutio ylös

en: Twirl
fi: Kieppua

en: Twitter generator
fi: Twitter generaattori

en: Type
fi: Tyyppi

en: UP
fi: YLÖS

en: Unit
fi: Yksikkö

en: Unpublish
fi: Peruuta julkaisu

en: Up
fi: Ylös

en: Up scale
fi: Ylös-skaalaa

en: Update
fi: Päivitä

en: Update found, <a href="%s">Click here to update!</a>
fi: Päivitys löydetty, <a href="%s">Paina tästä päivittääksesi!</a>

en: Update time
fi: Päivitysaika

en: Upload date
fi: Palvelimellelatauspäivämäärä

en: Upper-alpha
fi: Iso-alfa

en: Upper-latin
fi: Iso-latinalainen

en: Upper-roman
fi: Iso-roman

en: Upscale
fi: Kasvata kokoa

en: Upscale bottom
fi: Ylöspäinskaalaa alas

en: Upscale left
fi: Ylöspäinskaalaa vasemmalle

en: Upscale right
fi: Ylöspäinskaalaa oikealle

en: Upscale top
fi: Ylöspäinskaalaa ylös

en: Upscaled
fi: Ylös-skaalattu

en: Use linked visuals
fi: Käytä linkattuja grafiikkoja

en: Use the Finish autoplay on option for this setting.
fi: Käytä Lopeta automaattitoisto päällä asetusta tähän asetukseen.

en: User IDs
fi: Käyttäjä IDt

en: User id
fi: Käyttäjä id

en: User interaction
fi: Käyttäjän vuorovaikutus

en: User name
fi: Käyttäjänimi

en: User name or ID
fi: Käyttäjänimi tai ID

en: User or page
fi: Sivun käyttäjä

en: Username
fi: Käyttäjänimi

en: Users byline
fi: Käyttäjät riveittäin

en: Value
fi: Arvo

en: Variations
fi: Variaatiot

en: Venue
fi: Tapahtumapaikka

en: Version
fi: Versio

en: Version %s available!
fi: Versio %s saatavilla!

en: Vertical
fi: Vertikaali

en: Vertical - reversed
fi: Vertikaali - käänteinen

en: Vertical Cover Flow
fi: Vertikaali kannen virtaus

en: Vertical accordion
fi: Vertikaali harmonikka

en: Vertical align
fi: Vertikaali asettelu

en: Vertical align - Bottom
fi: Vertikaalinen asettelu - Alas

en: Vertical align - Middle
fi: Vertikaalinen asettelu - Keskelle

en: Vertical align - Top
fi: Vertikaalinen asettelu - Ylös

en: Vertical flip
fi: Vertikaalinen kääntö

en: Vertical grow
fi: Vertikaali kasvu

en: Vertical offset selectors
fi: Vertikaaliset offset valitsimet

en: Vertical pendulum 3D
fi: Vertikaali heiluri 3D

en: Vertical showcase
fi: Vertikaali näyteikkuna

en: Vertical spin to left
fi: Vertikaali käännös vasemmalle

en: Vertical spin to right
fi: Vertikaalinen pyöriminen oikealle

en: Video quality
fi: Videon laatu

en: Video type
fi: Videotyyli

en: Video url
fi: Videon url

en: Videos
fi: Videot

en: View
fi: Näkymä

en: View %s
fi: Näytä %s

en: View image
fi: Näytä kuva

en: View records
fi: Näytä pöytäkirjat

en: View tweet
fi: Näytä twiitti

en: Viewed
fi: Näytetty

en: Virtual
fi: Virtuaalinen

en: Visibility
fi: Näkyvyys

en: Visible slides
fi: Näkyvillä olevat diat

en: Visit site
fi: Vieraile sivulla

en: Volume
fi: Äänenvoimakkuus

en: Warehouses
fi: Varastot

en: Warp
fi: Vääntää

en: When the jQuery selector of one of the slider's parent elements is specified, the slider tries to have the width and fill up that element instead of the window.
fi: Kun yksi diaesityksen parent elementti jQuery valitsin on annettu, diaesitys yrittää täyttää sen elementin koko ruudun sijaan.

en: White
fi: Valkoinen

en: Whole group
fi: Koko ryhmä

en: Why upgrade to PRO?
fi: Miksi ylentäisin PRO versioon?

en: Width
fi: Leveys

en: Width (horizontal) or Height (vertical)
fi: Leveys (horisontaali) tai Korkeus (vertikaali)

en: Wooble
fi: Horju

en: Words
fi: Sanat

en: Wrap after
fi: Wrap jälkeen

en: Write how many slides are visible in the preview.
fi: Kirjoita kuinka monta diaa näytetään ennakkonäytössä

en: Write the original text, like 'Monday' then two | signs, and the text you want it to be translated to, for example 'Montag'. Together: Monday||Montag
fi: Kirjoita alkuperäinen teksti, kuten 'Maanantai' sitten kaksi | merkkiä, ja teksti johon haluat sen kääntää, kuten, 'Monday'. Yhdessä: Maanantai||Monday

en: Wrong path. This is the default image folder path, so try to navigate from here:
fi: Väärä polku. Tämä on oletuskuvapolku, joten koita navigoida tästä:

en: X-large Dark
fi: X-iso Tumma

en: X-large Light
fi: X-iso Vaalea

en: X-small Dark
fi: X-pieni Tumma

en: X-small Light
fi: X-pieni Vaalea

en: Yes
fi: Kyllä

en: You can add the slider any website:
fi: Voit lisätä diaesityksen mihin tahansa verkkosivulle:

en: You can only import files with .ss3 extension. If your export is a zip file, unzip it first and import the .ss3 files one by one.
fi: Voit tuoda ainoastaan .ss3 päätteisiä tiedostoja. Jos vientisi on zip-tiedosto, pura se ensin ja tuo .ss3 tiedostot yksitellen.

en: You can upload the files which exported by Smart Slider 3.
fi: Voit ladata palvelimelle tiedostot jotka Smart slider 3 on vienyt.

en: You can upload the slider any website:
fi: Voit ladata diaesityksen mille tahansa verkkosivulle:

en: You can write any date format (http://php.net/manual/en/function.date.php) in separate lines, and new variables will be created for them.
fi: Voit kirjottaa minkä tahansa päivämäärämuodon (http://php.net/manual/en/function.date.php) eri riveille ja niille luodaan uudet muuttujat.

en: You can't import sliders from Smart Slider 2.
fi: Et voi tuoda dioja Smart Slider 2:sta.

en: You have the latest version!
fi: Sinulla on viimeisin versio!

en: You won't be able to scroll your website anymore.
fi: Et voi enää vierittää sivustoasi.

en: YouTube generator
fi: youtube generaattori

en: Your server has an upload file limit at %s, so if you have bigger export file, please use the local import file method.
fi: Palvelimesi tiedontuonti kokorajoitus on %s, joten jos sinulla on isompi vientitiedosto, ole hyvä ja käytä paikallista tiedostontuontimenetelmää.

en: YoutTube generator
fi: Youtube Generaattori

en: Zoom
fi: Zoomaa

en: Zoom out
fi: Zoomaa ulos

en: arrow
fi: Nuoli

en: article
fi: artikkeli

en: auto
fi: automaattinen

en: category
fi: kategoria

en: columns
fi: Kolumnit

en: date
fi: päivämäärä

en: deg
fi: astetta

en: discussion
fi: keskustelu

en: fullscreen
fi: kokoruutu

en: gallery
fi: Galleria

en: generator
fi: Generaattori

en: group
fi: ryhmä

en: hours
fi: tunnit

en: item
fi: nimike

en: last slide
fi: viimeinen dia

en: loops
fi: Silmukat

[ctx: magento]
en: Insert widget
fi: Aseta vimpain

en: metadata
fi: metatiedot

en: never
fi: ei ikinä

en: next slide
fi: seuraava dia

en: none
fi: ei mitään

en: on load
fi: Ladattaessa

en: on scroll
fi: Skrollatessa

en: order
fi: järjestys

en: orderby value
fi: järjestä arvo

en: per group
fi: per ryhmä

en: pixel
fi: Pikseli

[ctx: position for controls]
en: Position
fi: Sijainti

en: post
fi: postaus

en: record
fi: nauhoita

en: slide count
fi: diojen lukumäärä

en: slide index
fi: diojen luettelo

en: slides
fi: diat

[ctx: twitter]
en: Timeline
fi: Aikajana

en: variable||equalvalue||true||false: if 'variable' equals to 'equalvalue', then you will get the text 'true', but if it's not equal, the text will be 'false'. The new variable's name will be textvariable (the 'variable' replaced by your variable's name).
fi: muuttuja||tasa-arvo||totta||epätosi: jos 'muuttuja on sama kuin 'tasa-arvo', saat tekstin 'totta', mutta jos arvo ei ole sama, teksti on 'epätosi'. Uuden muuttujan nimi on tekstimuuttuja ('muuttuja' korvattuna oman muuttujasi nimellä).
